ממה נפגעים ילדים

/
גיל 5 עד 10

בטיחות בגילאי 9-5

סיום הגן וראשית בין הספר היסודי מהווים תקופת מעבר של הילד. לאט לאט הילד רוכש יותר ויותר מיומנויות בתהליך המאפשר לו להגיע לעצמאות. הילד אמנם אינו עצמאי, אך זה הזמן להקנות לו כלים שישתמש בהם בעתיד. לצד ההשגחה, יש צורך בליווי והדרכה להטמעת הרגלי התנהגות בטוחה. 

מניעת נפילות

נפילות הן גורם מרכזי לאשפוז ילדים מהיפגעות. ילדים הם סקרנים ונוטים לבחון ולחקור את גבולות סביבתם. אין להם מודעות לסכנות ואין להם יכולות התפתחותית לאמוד מרחקים וגבהים. גם נפילה מגובה מטר וחצי עלולה לגרום לפגיעה קשה אצל ילדים. בדיוק זו הסיבה שיש להתאים את הסביבה לנוכחות הילד ולהדריך אותו להימנע מגישה למקומות מסוכנים.

המשך קריאה »

מניעת כוויות

מרבית הכוויות אצל ילדים נגרמות מנוזל חם. עורם של ילדים דק ועדין ביחס למבוגר, לכן הם בסיכון לכוויה חמורה גם בטמפרטורות נמוכות יותר. בשל ממדי גופם קטן, גם מעט נוזל רותח, עלול לגרום לכוויה בשטח גוף גדול יחסית.  

המשך קריאה »

מניעת טביעה

  • מומלץ להתחיל בלימוד שחייה החל מגיל 4, ובהתאם ליכולות הילד
  • בתחילת עונת רחצה יש לבחון את יכולות השליטה במים והשחייה  של הילדים
  • ילדים שאינם יודעים לשחות חייבים בהשגחה צמודה בסביבת מקור מים
  • ניתן לאפשר לילדים לשחות עצמאית באופן הדרגתי, רק לאחר שהוכיחו שליטה במים: כניסה לבד למים, שחייה עצמאית לפחות 25 מטרים (חצי בריכה אולימפית), צלילה לבד, גלגול במים  ויציאה לבד מהמים.
  • לא נכנסים לים ללא שירותי הצלה פעילים
  • בים ובבריכה יש לפעול בהתאם להנחיות המציל
  • הים אינו צפוי ומסוכן אף לשחיינים מקצועיים. נדרשת תשומת לב מיוחדת כשרוחצים בו, ולכן יש לשהות עם הילדים במים במהלך כל הרחצה

המשך קריאה »

סכנות ברכב

מיקום המושב ברכב:

החוק בישראל קובע כי אין להושיב ילד במושב בטיחות מול כרית אוויר פעילה, כלומר במידה ובוחרים להושיב ילד במושב הקדמי, יש לבטל את כרית האוויר. ארגון בטרם ממליץ לא להושיב ילד במושב הקדמי לפני גיל 13.

למה?

מרבית תאונות הרכב הן תאונות חזית. בהושבת הילדים במושב האחורי אני מרחיקים אותם ממוקד התאונה ובכך מפחיתים את עוצמת ההיפגעות שלהם.

בחירת המושב המתאים בספסל האחורי ברכב, נעשית בהתאם לסוג הרכב וסוג מושב הבטיחות – בהתאם להנחיות הכתובות בספר הרכב ובחוברת של מושב הבטיחות. בבחירת המושב יש לקחת בחשבון את נוחות השימוש וצורכי המשפחה.

המשך קריאה »

קראו עוד על בטיחות ילדים

אנחנו פה בשביל לעזור לכם לשמור על הילדים

הצטרפו לניוזלטר וקבלו מידע מציל חיים

שמחים שהצטרפת לניוזלטר של ארגון בטרם!

קורס למנהלות מעונות